ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИВ МЕХАНІЗМІ РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
DOI:
https://doi.org/10.31891/2307-5740-2021-298-5(2)-32Ключові слова:
фінансово-економічна безпека, складові фінансово-економічної безпеки, управління закладом вищої освіти, механізми реалізації соціальної політикиАнотація
Освітня політика як складова соціальної розглядається в контексті діяльності держави та її інститутів, органів місцевого самоврядування, законодавства, фінансового та організаційного забезпечення функціонування й розвитку галузі освіти. Високий рівень освіти і науки можуть створити певні умови для вирішення багатьох соціальних проблем. Фінансування освіти розглядається як плата за позитивні зовнішні ефекти-вигоди, які випадають на долю суспільства в цілому. Вкладення в освіту економить певні кошти в розвиток і утримання інших сфер національної економіки. Через те, підвищення фінансово-економічної безпеки закладів вищої освіти (ЗВО) є нагальним питанням соціальної політики держави. Від того, наскільки буде убезпечена фінансово-економічна діяльність ЗВО, настільки й будуть розвиватися всі інші сфери соціальної інфраструктури національної економіки.
У статті розглядається досвід ЗВО у напрямі формування структури фінансово-економічної безпеки. Здійснено аналіз складових, що входять до фінансово-економічної безпеки ЗВО та елементів, які включає кожна із складових. Розглянуто особливості кожної складової у структурі фінансово-економічної безпеки ЗВО. З огляду на сучасні загрози фінансово-економічній безпеці ЗВО запропоновано основні напрями її підвищення.